WEWNĄTRZ UMYSŁU KIEROWCY GRAND PRIX – PSYCHOLOGIA NAJSZYBSZYCH ZAWODOWCÓW NA ŚWIECIE: SEX, NIEBEZPIECZEŃSTWO I CAŁA RESZTA

W 2007 r. na półkach księgarskich pojawiła się książka, której polskie wydanie przeszło nieco bez echa. Tytuł książki: „Wewnątrz umysłu kierowcy Grand Prix” odzwierciedla chyba najlepiej to, o czym chce opowiedzieć jej autor Christopher Hilton.

Poszukiwanie sponsorów, przygotowania samochodu oraz także zwykłe zarabianie na życie i swoje starty powoduje, że nieliczni polscy kierowcy wyścigowi i rajdowi mają chwilę na to, aby pomyśleć się co dzieje się w ich głowach i odpowiednio przełożyć swój potencjał wewnętrzny na wyniki na torze lub odcinku specjalnym. Pozycja Wewnątrz umysłu kierowcy Grand Prix przybliża sposoby myślenia najlepszych kierowców, ich filozofię zwycięstwa, oraz zwykły techniczny warsztat najlepszych kierowców wyścigowych. Trudno ocenić co jest najważniejsze w sukcesie sportowym – koncentracja na celu, skuteczna metodologia wygrywania, dobry samochód? Dziesiątki wywiadów, różne opinie, komentarze ekspertów sportu motorowego (Berniego Shrosbee – menagera Benetton Human Center, Andrew Waltona (psychologa sportu) czy Johna Stevensa (zawodowego trenera wyścigów samochodowych) – każdy musi znaleźć swoją odpowiedź.

Bez wątpienia książka warta polecenia zarówno dla uczestników sportów motorowych jak i ich kibiców. Zrozumienie jak wiele wysiłku kosztują sukcesy i jak wielką wolę wygrywania trzeba mieć spowoduje, że historia Roberta Kubicy, jego wypadku i ewentualnego powrotu do wyścigów Formuły 1 będziemy mogli umieścić we właściwym kontekście. O ewentualnym powrocie Roberta Kubicy do wyścigów w formule 1 wiemy już, że na pewno nie stanie się to w barwach Renault. Tym niemniej Robert wciąż jest w grze, zwłaszcza, że do jego zespołu menedżerskiego dołączył mistrz świata z roku 2016 Nico Rosberg. Jestem podekscytowany perspektywą pracy z Robertem i nad jego powrotem do F1. On i Lewis (Hamilton) byli najszybszymi kierowcami, z jakimi kiedykolwiek się ścigałem – powiedział wieloletni rywal Polaka z toru.

Być może więc zobaczymy Polaka w zespole Williamsa, ostatnim zespole, który dysponuje miejscem w bolidzie na kolejny sezon wyścigów. Póki co możemy przeczytać wspomnienia innych mistrzów w książce Wewnątrz Umysłu Kierowcy Grand Prix dostępnej w księgarni internetowej Aurelus.pl

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s