JAKA BĘDZIE POGODA, DECO KID I TAJEMNICA FATIMY

JAKA BĘDZIE POGODA NIEZBĘDNIK POCZĄTKUJĄCEGO METEOROLOGA Mark Breen, Kathleen Friestad

jaka będzie pogoda.jpg

Czasami się nią zachwycamy, a czasami na nią narzekamy. Wiele czasu poświęcamy próbom przewidzenia, jak będzie wyglądała jutro, za tydzień i w przyszłości. Jednym słowem, pogoda zawsze jest „na topie”.

 

Od pogody zależy pomyślność rolników i rybaków. Poeci czerpią natchnienie z zachodów słońca i morskich bryz. Wszyscy znamy piosenki o słonecznej lub deszczowej pogodzie.

Od lokalnej pogody zależy to, czy musimy dogrzewać nasze domy i mieszkania w zimę, w co się ubieramy, a nawet jakie mamy opony w samochodach. Z powodu warunków atmosferycznych mogą zostać odwołane zajęcia w szkole, są też one ważnym elementem planowania wakacji. Jedno jest pewne – pogoda wpływa na wiele aspektów naszej codzienności!

 

Ta książka nauczy nas wiele o pogodzie, o pojęciach z nią związanych i skutecznych sposobach jej prognozowania. To absolutny niezbędnik każdego małego meteorologa.

 

Odbiorcy:

– dzieci, które będą świetnie się bawić, zgłębiając podstawy wiedzy meteorologicznej.

– nauczyciele, wychowawcy i rodzice – wszyscy, którzy chcą zaproponować dzieciom niezwykłą meteorologiczną przygodę.

 

Dlaczego warto nabyć tę książkę?

– zaprasza dzieci do świata meteorologii, jest pełna humoru i pasji poznawania świata.

– to niebanalna lektura, która rozbudza w dzieciach naukowe pasje.

– napisana przystępnym językiem, opatrzona zabawnymi ilustracjami – spodoba się wszystkim małym czytelnikom.

DECO KID. DZIECIĘCY POKÓJ MARZEŃ

deco kid

Aby udekorować pokój dziecka, wcale nie trzeba być złotą rączką ani artystą plastykiem – wystarczy odrobina zapału… no i nasz album! Te strony z wycinankami, szablonami i usuwalnymi naklejkami sprawią, że pokój Twojego dziecka zamieni się w magiczny, pełen radości i ciepła świat… Umieszczajcie ozdoby na ścianach, drzwiach, w oknach, przy łóżeczku dziecka, na komodzie lub na szafie…

Uwolnijcie wyobraźnię! W dekorowaniu najważniejszy jest talent… Skąd! Najważniejsza jest dobra zabawa.

 

Odbiorcy książki:

  • Rodzice, którzy urządzają pokój swojego dziecka.
  • Wszyscy, którzy chcą sprawić radość sobie i dziecku, w fantastyczny sposób zdobiąc jego otoczenie.

     

Dlaczego warto ją nabyć? Przygotowano w niej wszystko, co potrzebne, by w nowoczesny, stylowy i oryginalny sposób zaprojektować wnętrze dziecięcego pokoju. Znajdziemy w niej: dekoracyjne motywy, usuwalne naklejki, ramki na zdjęcia, ozdobną taśmę, girlandy i karuzele, pocztówki i minipostery, szablony i wykrojniki oraz literki do tworzenia napisów… ? To pomysł i inspiracja – udana zabawa w projektowanie wnętrz.

TAJEMNICA FATIMY. HISTORIA I PRZESŁANIE

tajemnica-fatimy-historia.jpg

Do opracowania książki przyczyniły się nie tylko obchody 100. rocznicy wydarzeń, ale również obserwowany w ostatnich latach w Polsce rozwój kultu Matki Bożej Fatimskiej.

 

Publikacja bazuje na wiarygodnych źródłach, tj. świadectwie spisanym przez zmarłą w 2005 roku siostrę Łucję. Różnorodne i bogate w treści rozdziały świadczą o wieloaspektowym ujęciu tematu oraz aktualności wydarzeń sprzed wieku – jednocześnie opisaliśmy fakty z 1917 roku, zawarliśmy świadectwa ingerencji Matki Bożej w życie wielu ludzi oraz zaproponowaliśmy konkretne modlitwy pozwalające trwać u boku Maryi.

 

Każdy artykuł – opatrzony wyjątkowymi grafikami Anny Szymańskiej – jest odrębną całością, zatem Czytelnik może rozpocząć lekturę od dowolnego miejsca.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s